Scroll to top
© 2019, Kreatifi Fikir Atölyesi 1CONN, Tüm hakları saklıdır.
Share

E-ticaretin Geleceği: Chatbotlar – Webrazzi

[ad_1]

Müşterilerine hızlı, etkili ve kesintisiz hizmet sunmak isteyen firmalar, sistemlerine yapay zekâ destekli chatbotları entegre ediyor. Chatbotlar ekibinizin verimliliğini arttırırken bir yandan da müşteri memnuniyetini üst seviyeye taşıyor.

E-ticaret sektöründe yüksek kalitede müşteri memnuniyeti sağlamak, sektörün vazgeçilmez prensipleri arasında yer alıyor. Yapılan araştırmalara bakıldığında e- ticaret sektöründe, müşterilerin %67,45’inin sepetlerindeki ürünleri satın almadan alışverişlerini sonlandırdıklarını gösteriyor. İşte tam bu noktada müşterilere rehberlik edecek ve onları doğru iletişim ile yönlendirebilecek, yapay zekâ destekli chatbotlar önemli yer tutuyor.

Peki, bu yapay zeka destekli chatbotlar e- ticaret sektöründe nasıl kullanılabilir?

Müşteri Hizmetleri

Müşteri talepleri: İade / iade talepleri, sipariş güncellemeleri / değişiklikleri, ürün uygunluk talepleri, ödeme / faturalandırma, ürün servis talepleri için kullanılabilir.
Müşteri çözünürlüğü: Anında sipariş değişikliklerini veya gönderim gecikmelerini giderilebilir.
Facebook Messenger, Instagram, WhatsApp gibi müşterilerinin en çok kullandığı mesajlaşma uygulamaları üzerinden, müşterilerinize ürünler hakkında bilgi verilebilir.

Bildirimler

Satın alma onayı: Satın alma makbuzları, sipariş makbuzları onayı iletilebilir.
Satın alma güncellemeleri: Teslimat bildirimleri, teslimat takibi gibi konularda hizmet verilebilir.

Markalar, SOR’UN altyapısını kullanarak müşteri taleplerini karşılıyor!

Chatbotlar aracılığı ile yapılan konuşmalar markanızın geleceğine doğrudan etki ederek, markanızı bir adım ileriye taşımanıza ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmanıza yardımcı oluyor.

[ad_2]
Source link

Related posts

Post a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir